Czasem jest tak, że projekt domu, który wybieramy, jest daleki od tego, którego poszukiwaliśmy. Co ciekawe, osoby, które wybrały swój projekt z katalogów stron prezentujących projekty domów jednorodzinnych twierdzą, że sytuacja taka zdarza się nadspodziewanie często. Dlaczego?

Otóż, poszukując konkretnego projektu jesteśmy jednocześnie zwycięzcami, jak i przegranymi. Zwycięzcami - bo wiemy czego chcemy, a przegranymi - bo możemy nie dotrzeć do projektu, który nas naprawdę urzeknie.

 

Gdy raz już założymy, że nasz projekt domu ma mieć na przykład 3 pokoje na parterze i 3 na poddaszu, trudno jest nam zmienić myślenie i z góry odrzucamy projekty domów o innym rozkładzie pomieszczeń. Tymczasem jednak, projekty o "idealnym" rozkładzie okazują się niedoskonałe, zaś te o rozkładzie dalekim od ideału, w jakiś sposób ujmujące.

Domy energooszczędne

Wtedy zaczynamy nieco inaczej myśleć o naszych wymaganiach i oczekiwaniach. Zauważamy, że ograniczają one naszą wyobraźnię i zmniejszają możliwości wyboru, a dodatkowo prawdziwie frustrują. Zastanawiamy się, jak sobie z tym poradzić.

Nagle okazuje się, że możemy pójść na wiele kompromisów. Zrezygnować z garażu dwustanowiskowego na rzecz wiaty, pogodzić się z mniejszą ilością pokoi na parterze, małym tarasem czy dwuspadowym dachem. Niby odrzucamy tym samym marzenia, czy jednak rzeczywiście?

Nie! W końcu bowiem pojawia się przed Naszymi oczami ten jeden jedyny, idealny projekt domu. Bardzo często kompletnie niezgodny z naszymi wymaganiami, absolutnie odmienny. Jednak gdy na niego patrzymy, wydaje się jakiś "swój".

Dlatego, choć z jednej strony warto mieć sprecyzowane wymagania co do projektu, z drugiej zawsze opłaca się obejrzeć cały kalejdoskop propozycji jakie znajdują się na stronie prezentującej projekty domów jednorodzinnych.

http://automatycznydruk.pl/projekty-domow/